logo

Türkiye Sohbet Odaları

Sohbet Odaları, daha çok sohbet odaları olarak bilinir ve insanların metin, ses ve video ile birbirleriyle konuşmak için çevrimiçi buluştukları sanal yerlerdir. internetin ilk günlerinden beri çok popüler olmuştur ve popülariteleri zamanla solmamıştır.

Herk Kesimden Sohbet

Hayatın her kesiminden insanlar konuşmak, şaka yapmak, deneyimlerini paylaşmak, fikir alışverişinde bulunmak, fikir alışverişinde bulunmak veya sadece birbirlerini tanımak için sohbet odalarını kullanmaktan hoşlanırlar. Sohbet odaları, mesaj gönderdiğiniz ve hemen yanıt aldığınız etkileşimli mesaj panoları gibidir. Buna ek olarak, Türkiye chat odaları tipik olarak sohbetçilerin bir kişi ile genel bir görüşmeyi özel bir alana almasına izin veren özel mesajlaşma özellikleriyle birlikte gelir.

Web kameralarının icadı kesinlikle sohbet alışkanlıkları üzerinde büyük bir etkiye sahipti. İlk günlerde sohbet kısa mesaj alışverişi anlamına gelse de, sohbet, sohbet edenlerin sadece metin değil aynı zamanda ses ve video alışverişinde bulunduğu bir multimedya deneyimidir. Diğer sohbetçilerle sesli görüşme yapmak için bir mikrofon kullanabilir ve görüntülü sohbet etmek için bir web kamerası da kullanabilirsiniz. Aslında bazı insanlar yazmayı bile rahatsız etmez, sadece web kameralarıyla konuşur ve yayın yaparlar; basit metin sohbet oturumları yerine video konferansları var.

En popüler sohbet odalarından bazıları Yahoo ve Google gibi büyük İnternet şirketleri tarafından sunulmaktadır. Yahoo Chat, çok sayıda internet sohbetçisinin en popüler sohbet yeriydi. Ne yazık ki başarısından dolayı aynı zamanda spam gönderenlerin ve bot yaratıcılarının tercih ettiği bir hedefti. – Botlar, spam sohbet odalarına kullanılan bilgisayar programlarıdır, genellikle erkek kullanıcıları yetişkin sitelerine bağlantıları tıklamaya ikna etmek için kadın ekran adlarını kullanırlar. -Yahoo sohbet odaları, web’de bulunan birçok ücretsiz sohbet odası gibi pedofiller tarafından da kullanıldı. Günümüzde, istenmeyen e-posta gönderenlerin ve cinsel yırtıcılarının kötüye kullanımını önlemek için Yahoo sohbetine birçok kısıtlama eklenmiştir. Chat sohbet odaları da mevcuttur ve özellikle Amerika’da yaşayan insanlar arasında hala oldukça popülerdir. Google ayrıca Lively ile 3B bir ortamda sohbet odaları sunmaktadır. Google Lively odaları diğer sitelere eklenebilir ve bu siteleri ziyaret eden kişiler odalara girip sohbet edebilir. Sosyal ağ siteleri, kullanıcılarının sohbet odalarına katılmasına da izin verir. Myspace, oturum açmış olan ve diğer Myspace kullanıcılarıyla çevrimiçi olarak sohbet edebilecekleri ve odalarda sunabilecekleri sohbet odalarına sahiptir. ICQ gibi bazı ‘eski’ sitelerin de sohbet odaları vardır, ancak daha az sohbet odalarının olduğu zamanlarda olduğu kadar popüler değildirler.

Tabii ki büyük internet şirketleri ücretsiz sohbet odaları sunan tek kişi değil, aslında daha az bilinen birçok sitede sohbet odaları bulacaksınız. Büyük sohbet siteleri ve büyük olmayan sohbet odaları arasındaki fark elbette bulacağınız kullanıcı sayısıdır. Genellikle Yahoo sohbet odaları ve AIM sohbet odalarında her zaman birçok kullanıcı bulunur ve sohbet edilir. Google Lively daha yeni bir sitedir, bu yüzden Yahoo gibi momentum sohbet devlerini henüz kazanmamıştır.

Yahoo sohbet odaları gibi bazı sohbet odaları, kullanıcının yalnızca Yahoo’ya katılmasını değil, aynı zamanda bilgisayarına da bir yazılım yüklemesini gerektirir. AIM sohbet odaları gibi diğer sohbet odaları kullanıcı kaydı gerektirir ancak tamamen web tabanlıdır ve herhangi bir yazılım indirme gerektirmez. Herhangi bir kayıt şekli gerektirmeyen sohbet odaları da vardır, kullanıcı sadece bir takma ad seçer ve sohbet odasına girer.

Birçok sohbet odası çeşitleri ücretsizdir ve yaş kısıtlaması veya site üyeliği gibi odalara girmek için gerekli kriterleri karşılayan herkes tarafından erişilebilir olsa da, diğerlerine yalnızca kullanıcı bir ücret ödediğinde erişilebilir. Gerçekten ücretli sohbet odaları da vardır. Genellikle ücretli sohbet odaları, sınırlı bir grup kişiye ayrılmış olan denetimli sohbet odalarıdır. Çok sık tanışma sitelerinde ücretli sohbet odaları bulacaksınız. Bazı ücretli sohbet odaları, ücretli bir siteye üyelik paketinin bir parçası olarak sunulur. Bazen bu ücretli sohbet odaları ücretli olmayan üyelere sınırlı erişime izin verir.

Günümüzde herkes kendi web sitesine birkaç satır kod ekleyerek kendi ücretsiz sohbet odalarını oluşturabilir. Birçok kişi sosyal paylaşım sitelerindeki profillerine veya bloglarına sohbet odaları ekler. Bu sohbet odaları, bir web sayfasını ziyaret eden herkesin, çevrimiçi olduğu takdirde sayfanın sahibiyle veya o sırada sayfayı ziyaret eden başka biriyle sohbet etmesine olanak tanır.

İnternet sohbet odaları hala çok muhteşem yıllar öncesinde, teknoloji ve web sörf alışkanlıkları ile kesinlikle gelişecekler, internet kullanıcıları sürekli olarak kaliteli sohbet odaları aradıklarından hala popüler olmaya devam edecekler.

Yuzuktr her yaştan, çocuklar, gençler ve yetişkinler için ücretsiz sohbet hizmetlerinin yorumlarını yazan hevesli bir sohbet odaları sitesidir. Denediği tüm sohbet odalarını Yuzuktr’nin Ücretsiz Sohbet Odaları sitesinde bulabilirsiniz .

Bir önceki yazımda « makalem var.
291 kez okundu yorum yok sohbet
ETİKETLER :


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?