logo
sanal sohbet

Teknoloji Gelişti Sanal dostluklar Arttı

İnternet üzerinden muhabbet etmek ve arkadaş edinmek ne kadar bazı kişilere uygun olmayan davranış olarak görünse de aslına bakarsak yalnızlığını gidermek isteyen kişiler için mükemmel neticelar oluşturabilmektedir. Yalnızlık bazı kişiler tarafından ne kadar çok sevilse de çoğu birey tarafından yalnızlık sevilmemektedir. Bu nedenden dolayı, iş arkadaşlığı, okul dostlığı ve mahalle arkadaşlığı kuramayan kişiler sohbet hattı yardımıyla biroldukça fert ile Sohbet edebilmekte ve arkadaş olabilmektedir. Sohbet sitelerine giriş genel olarak ücretsiz ve üyeliksizdir. Yani her söyleşi etmek isteyen yeni arkadaşlar edinmek isteyen kişiler söyleşi odalarına giriş yaparak sohbete başlayabilir. Sohbet konusunu belirlemek her süre söyleşi eden grupların ve söyleşi eden ikili kişilerin elindedir. Yani sohbet mevzusu sohbetin gelişimine gore belirlenmektedir.

Sohbet Sitesi Kuralları

teknolojinin giderek gelişmesi ile birlikte biroldukça kişi web kullanımını artık saplantı haline getirmiş durumda. Uzmanlar tarafınca yorucu olan web kullanımı devamlı olarak film izlemek ve sürekli olarak internet üzerinden oyun oynamak olarak sayılıyor. İnternet üzerinden sohbet odalarına girerek sohbet etmek insanoğlunun dinlenmesine ve düşünce paylaşımı yapabildiği için psikolojisinin düzelmesini sağlıyor. Çoğu zaman arkadaşları ile gün içinde buluşup görüşme olanakı bulamayan kişiler geç saatlerde veya gece saatlerinde de mobil cep telefonundan sohbet odası yardımıyla yeni dostluklar edinebilirsiniz. Fakat söyleşi sitelerine girişte kesinlikle söyleşi sitelerinin kurallarına uyulması gerekiyor. Peki; sohbet sitesi kuralları neler ırc söyleşi yapabilmek için hangi kurallara uyulması gerekiyor?

•             Telefon numarası, ikametgâh adresi, kredi kartı hesaplarının numaraları benzer biçimde özel bilgiler yeni tanışılan ve yeni arkadaşlık kurulan kişilere verilmemelidir.

•             Chat ortamına girdikten sonra ne olursa olsun argo kelimeler ve küfürlü kelimelerin yazılması, görüntülü yada sesli olarak söylenmesi yasaktır.

•             Büyük harfler ile yazı yazmak chat ortamında bağlarırarak mevzuşma anlamına gelmektedir. Yuzuktr Sohbet odalarında büyük harf küçük harf uyumuna dikkat edilerek imla hatasını yapmadan sohbet etmek gerekir.

•             Irk, din, dil ve eğitim hususunda hiç kimseye hakaret etmemeli fert kimseyi kınamamalıdır. Kesinlikle konuşma yaptığı ferdin bir makine değil yazışmalı olarak mevzuşsa da insan olduğunu bilmelidir.

Bir önceki yazımda « makalem var.
184 kez okundu yorum yok chat
ETİKETLER :


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?