logo
Sohbet Odası Çeşitleri

Sohbet Odası Çeşitleri

Gerçek zamanlı Sohbet Odası hizmetleri, dünya genelindeki birden fazla kullanıcıyı ortak bir yazılım platformuna getirmek ve birbirleriyle etkileşimde bulunmak için metin tabanlı anlık mesajlaşma özelliğini kullanır. Ancak, bu hizmetlerin sunduğu basit metin temelli Sohbet döneminden uzun bir yol kat etti. Artık kullanıcılar kendi avatarlarını yaratabilir ve kişiselleştirebilir, bir 3D oyun dünyasında diğer 3 boyutlu sanal dünyadaki diğer kullanıcılarla sohbet edebilir, web kamerasını yüz yüze Görüntülü Sohbet için kullanabilir ve konferans modunda sesli görüşmeler yapabilir. Daha iyi grafikler ve yenilikçi gelişmeler özellikle gençler arasında bir çeşit kitlesel bağımlılık yarattı. Sohbet odalarının popülaritesi, belki de bu tür servislerin farklı ilgi alanlarına ve farklı yaş gruplarına sahip geniş bir yelpazedeki insanları çekebilmesinin bir sonucudur.

Pek çok farklı türde Sohbet Odası var. Gerçek yerler gibi, bu sanal siber yerler bile, toplanmaya benzer çıkarları olan insanlarla benzersiz atmosferlere sahiptir. Hemen hemen her türde tartışma modülleri ile Sohbet Odaları internet üzerinden bulunabilir. Siteler, insanların benzer olgunluk ve tecrübe seviyelerine sahip başkalarını bulmaları için farklı yaş grupları için ortak odalar sunmaktadır. Bunun dışında müzik, din, politika, yaratıcı yazılar vb. Ortak ilgi alanlarına yönelik sohbet odaları mevcuttur. Sohbet odaları, kullanıcılarına sağladıkları özelliklere göre de sınıflandırılabilir. Bazı insanlar, web kameralarını canlı video akışı için kullanabilecekleri video odalarına katılmak ister. Diğer kullanıcılar hala metne bağlı olanlara yapışmaktadır. Video akışının hayal gücüne çok az şey bıraktığını ve sohbetin asıl amacının isimsiz yabancılarla konuşurken yarattığı yanılsama olduğunu iddia ediyorlar. Daha utangaç ve içe dönük insanlar da metin temelli tercih ederler. Metin tabanlı odanın daha cazip bir versiyonu, kullanıcılarının avatar oluşturmasına izin veren versiyondur. Bu siber yerler, gerçek bir dünyada olma yanılsamasını yaratan konvansiyonel 2 boyutlu olanların üç boyutlu versiyonlarıdır. Katılımcılar ve tartışılan konular üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmak isteyen kullanıcılar ayrıca özel sohbet odaları oluşturabilir. Bu siber yerler, gerçek bir dünyada olma yanılsamasını yaratan konvansiyonel 2 boyutlu olanların üç boyutlu versiyonlarıdır. Katılımcılar ve tartışılan konular üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmak isteyen kullanıcılar ayrıca özel sohbet odaları oluşturabilir. Bu siber yerler, gerçek bir dünyada olma yanılsamasını yaratan konvansiyonel 2 boyutlu olanların üç boyutlu versiyonlarıdır. Katılımcılar ve tartışılan konular üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmak isteyen kullanıcılar ayrıca özel sohbet odaları oluşturabilir.

Muhtemelen, en popüler sohbet odaları romantizm için olanlardır. İnsanlar buraya karşı cins üyelerini aramaya gelirler. Çoğunlukla, dizeleri takılmadan rahat bir flört ya da erotik sohbet arıyorlar. Ancak bazıları, bir gecelik arkadaşlıktan biraz daha fazlasını arar. Online Buluşma hizmetleri geçmişte oldukça başarılı olmuştur. Birkaç kişinin çevrimiçi ortamda tanıştığını ve evlendiklerini bilmek şaşırtıcı olacak! Bununla birlikte, bu tür hizmetler gençler üzerindeki olumsuz etkilerinden dolayı ciddi eleştiriler almıştır, sebep olduğu için kolay erişim, odaya kimin girdiği üzerinde çok az kontrol olmasını sağlar. İnternet kullanıcılarının kayda değer bir yüzdesine katkıda bulunan, yaşın altındaki İnternet sörfçülerinin girişini engellemek mümkün değildir. Bu çocuklar bu tür sitelerde sapkınlıklar ve sahte şirketlere girmekten korkuyorlar,

Bir önceki yazımda « makalem var.
310 kez okundu yorum yok sohbet
ETİKETLER :


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?