logo
Sohbet Ederek Arkadaş Edinme yolları

Sohbet Ederek Arkadaş Edinme?

Kendinle konuşmaktan sıkıldın mı? Evde mi sıkıştınız veya yeni insanlarla tanışmak için kendi başınıza dışarı çıkma konusunda kendinizi utandırıyor musunuz? İnternet, utangaçlığınızı gidermek, dünyanın dört bir yanından yeni insanlarla tanışmak Sohbet etmek ve ilgi alanlarınızı ve tutkularınızı paylaşan insanlarla arkadaşlıklar kurmak için Yuzuktr.Net harika bir yerdir. Nasıl çevrimiçi arkadaş olacağınızı öğrenmek zor değil.

Seviyeli İnsanları Seçmek

Yuzuktr web sitesini tara. Bir çevrimiçi topluluğa katıldığınızda, siteyi taramak veya forumlara, yorumlara ve mesaj panolarına “göz atmak” akıllıca olur. Tıpkı bir sosyal etkinliğin kapısına girdiğinizde olduğu gibi, mekanı ve insanların nasıl etkileşimde bulunduğunu hissetmek istersiniz. Bu kişilerle ilişki kurabileceğiniz kişiler olup olmadıklarını yorum sohbetlerinden anlatabilirsiniz.

•         Bazı çevrimiçi topluluklar, panoları veya yorumları okumadan önce kaydolmanızı gerektirir. Kişileriniz için iyi bir eşleşme olup olmadığını görmek için yorumları okuyarak veya web sitesinde okuyarak web siteleri hakkında biraz araştırma yapabilirsiniz.

İlgi alanlarınızı paylaşan kullanıcıları belirleyin. Bir Sohbet sitesi ne kaydolduktan sonra, sizin için iyi arkadaşlar edinebileceğini düşündüğünüz kullanıcıları bulma zamanı. Başlamak için en kolay yer ilgi alanlarınızı paylaşan başkalarını tespit etmektir. Birinin futbolu veya fırınlamayı ne kadar sevdiği hakkında bir yorum yaptıysanız ve siz de o şeyi seviyorsanız, o kişiyle arkadaşlık kurmak isteyebilirsiniz.

•         Web sitesinin sağladığı yöntemleri kullanarak hemen iletişime geçebilirsiniz (Sohbet açmak için kullanıcı adlarına tıklamak veya adlarına göre “yeni mesaj” tıklamak gibi).

•         Ayrıca, adlarını bilgisayarınızda bir yere kopyalayıp yapıştırabilir (veya bir yere yazabilirsiniz), böylece daha rahat hissettiğinizde daha sonra mesajlaşabilirsiniz.

Sağlam bir kullanıcı adına karar verin. Muhtemelen birden fazla web sitesine katılmak isteyeceksiniz – bu da birkaç kullanıcı hesabı kuracağınız anlamına gelir – hepsini hatırlamak isteyebilirsiniz. Tüm web sitelerinde kullanabileceğiniz bir kullanıcı adı oluşturmak, bunun için kullanışlıdır. Farklı siteler için ismin ince ayarını yapmanız gerekebilir, ancak genel olarak benzer isim kafanızın karışmasını önler.

•         Bir web sitesinde, seçtiğiniz adda bir kullanıcı varsa, bir rakam, harf veya özel karakter eklemek genellikle adı kullanmanıza izin verebilir. Örneğin, myrajane kullanımda olabilir, ancak myra_jane kullanılabilir.

•         Kimliğinizi korumak için her site için farklı bir şifre kullanın.

•         Bilgisayarınızda (Word veya Excel gibi) bir dosya oluşturun ve tüm kullanıcı adı / şifre kombinasyonlarını kaydedin; böylece şifreyi sıfırlamaya devam etmenize gerek kalmaz.

Sohbete Katıl

Sizinle iyi geçineceğini düşündüğünüz özel mesajlaşma Chat kullanıcılarına ek olarak, zaten mevcut olan konular hakkında yorum yapmaya başlayabilirsiniz. Bu şekilde diğerleri ilgi alanlarınızı görecek ve ilk önce sizinle iletişime geçebileceklerdir.

•         Akıllı, tarafsız yorumlar yapın, böylece yorumcular arasında iyilik edin. Güçlü bir fikirle veya yargılayıcı bir yorumda bulunmak, diğer yorumcuları kutuplandıracak ve bu sitedeki kötü şöhretinize katkıda bulunacaktır.

Kendini tanıt. Bazı Sohbet Chat Siteleri mesajı panoları vardır. Adınız, yeriniz (sadece şehriniz veya eyaletiniz, belirli bir şey yok), yaşınız, cinsiyetiniz ve ilgi alanlarınızla ilgili birkaç kısa paragraf yazabilirsiniz. Bu bilgiler diğer kullanıcıların sizinle bağlantı kurmasını sağlar.

•         Örneğin, aynı şehir veya yaş grubundan bir kişi sizinle iletişim kurmaktan heyecanlanabilir.

•         Bu kartı tarayarak ilginizi çeken diğer kullanıcıları da bulabilirsiniz.

Bir önceki yazımda « makalem var.
143 kez okundu yorum yok sohbet
ETİKETLER :


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?