logo
Sanal Dünyada Gerçek Sohbet

Neden Sanal Bir Dünyada Gerçek Arkadaşlara İhtiyacınız Var?

Sanal Dünyada Gerçek Sohbet:

“ Sanal ortamda Sohbet ve Dostluk” eski bir deyişe geçer: “Kendinize verebileceğiniz en iyi hediyedir.” Bir ya da iki gerçek arkadaşa sahip olmak, duygusal ve ruhsal refahı artıran hayata bir boyut katar .

Görünüşe göre, birçok insan çok fazla tanıdık alarak chat ortamda arkadaşlık ihtiyacını karşılamaya çalışıyor. Bu, özellikle sosyal medyada birçok insanın günlük yaşamındaki artan rolü nedeniyle bugünlerde geçerlidir . Ancak biriyle sohbet sitesi yani sanal alemde arkadaş olmak ile gerçek bir arkadaş edinmek arasında bazı önemli farklılıklar vardır.

Gerçek dostluğun önemi

Tabii gerçek ya da sanal olsada tanıdıklarınızda yanlış olan bir şey yok. Tenis oynamak, bowling oynamak, kart oynamak, dışarıda yemek yemek ve benzeri şeyler yapmak veya yalnızca çevrimiçi bağlantı kurmak olan insanlar. Ama “Düzinelerce iyi arkadaşım var” diyen biri, arkadaşlığı gerçekten anlamıyor! Gerçek dostluk hem niteliksel hem de niceliksel bir ilişkidir. Gerçek yakınlık için kapasitemiz sınırlıdır, bu nedenle çok sayıda gerçek arkadaş bulunamaz veya tüm ilişkileri sürdürmek için yeterli duygusal beslenme olmaz .

Karşılıklı olarak eğlenceli şeyler yaparken, dostluğun en önemli unsurlarından biri birlikte zaman geçirmek olduğu için ilişkiye belirli bir zaman yatırılmalıdır.

Arkadaş yetiştirilmeli ve arkadaşlık zaman ve samimi çaba gerektirir. Aynı zamanda duygusal risk almanın  bir unsurunu da gerektirir . Birinin arkadaşın olmasını isteyebilirsin, ama o senin için aynı şeyi hissetmeyebilir.

Derin dostluk, sevgi ve sevginin gelişimine dayandığından, tüm samimi ilişkilerin kurallarına uyar. Yani, benzer değerlere dayanır, paylaşma, önemseme, güven, saygı, dikkate alma ve dengeleme, rekabet etmeden veya “puan tutmadan” ver ve al.

Görünüşe göre kadınlar, erkeklerden daha yakın arkadaşlık kurma konusunda genellikle daha iyidir, çünkü genel olarak, kadınlar güvenlerini paylaşır ve duygularını tartışırlar – gerçek dostluğun iki gerekli bileşeni. Aynı zamanda bir genelleme, ancak geçerli bir kişi olsa da, erkekler birbirleriyle “takılıyor” ve duygular yerine şeyler hakkında konuşmaya meyilli. Dahası, erkekler tüm arkadaşlık ihtiyaçlarının eşleri tarafından karşılanmaya çalışmakta ve çoğu zaman evliliklerine yük olmaktadır. Yine de, bazı insanlar iyi bir evliliğin  en iyi arkadaşlık olarak görür ve bu doğru olsa da, çoğu insan evliliğin ve ailenin yanı sıra iyi, yakın ve özenli bir sohbet’e de ihtiyaç duyar .

En şanslı insanlar, ödüllendirici bir evlilikte mutlu olan ya da başka bir ilişki içinde olan, iyi aile ilişkilerine sahip olan ve ek olarak, bir ya da iki iyi arkadaşa sahip olan insanlardır.

Dürüst bir şekilde iki ya da üç otantik arkadaşı olduğunu söyleyen herkes sosyal ve duygusal ekonomilerde çok zengindir. Gerçek dostluk isteyenler için “Bir arkadaş edinmenin tek yolu https://www.yuzuktr.net mobilden sohbet etmek tam size göre bunun tek yolu bir olmak”.

 Unutma: İyi düşün, iyi davran, iyi hisset, iyi ol!

Bir önceki yazımda « makalem var.
413 kez okundu yorum yok Genel
ETİKETLER :


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?