logo
chat sohbet odaları

Chat Sohbet Odalarını Kullanma Kılavuzu

Sohbet Odaları, benzer düşünen kişilerle bilgi paylaşımı için harika bir platform sağlar. Bu yerlerden en iyi şekilde yararlanmak için onları doğru şekilde kullanmanız gerekir. Size yardımcı olmak için, onları nasıl kullanacağınızla ilgili ipuçlar:

Kendini koru

Chat Odaları kullananların çoğu iyi olsa da, Kötü ve size zarar vermeye çalışabilecek insanlar sanal ortamda var. Onlardan uzak durmak için bazı şeyler yapmanız gerekir:

Verdiğiniz bilgileri sınırlandırın :

İnsanlar sizi tanımadığından, size ulaşmalarının hiçbir yolu yoktur – verdiğiniz bilgileri kullanırlar. Güvende olmak için profilinize gönderdiğiniz bilgileri sınırlandırın. Sadece gerekli bilgileri vermelisin. Bu, ev adresinizi, gerçek adınızı, okul bilgilerinizi, telefon numaranızı ve sizi hayrete düşürecek diğer bilgileri göndermekten kaçınmanız için sizi çağırır.

Fotoğraflar ev adresinizi göstermezken, istenmeyen dikkat çekme eğilimi gösterdikleri için onları sohbet odalarında yayınlamaktan çekinirsiniz.

Sohbet odalarında dikkat edilmesi gerekenler

Chat odalarında paylaştığınız bilgilere dikkat etmenin yanı sıra, oradaki insanlarla nasıl etkileşim kurduğunuza da dikkat etmeniz gerekir. Dikkat etmeniz gereken bazı şeyler:

Cinsel yorumlar :

 Düzenli şeyler hakkında sohbet ediyorsanız ve kişi görüşmeyi anında değiştirir ve seks ya da Cinsel Sohbet hakkında konuşmaya başlarsa, iyi niyetleri olmadığından şüphelenmelisiniz. Seks Sohbet odasındaysanız, bunun için burada olduğunuz için geçerli değildir.

Çok kişisel sorular :

 Sohbet Sitelerinde insanların soru sorması standarttır, ancak kişisel olmamaları gerekir. Bir kişi yaşınızı sorabilir, ancak saç renginizi, ten renginizi, ayağınızın büyüklüğünü sorduğunda, bu çok kişiseldir ve temkinli olmak için bir neden.

Özel sohbet odaları :

 Sohbet odalarının çoğunda iki seçenek bulunur: özel ve genel. Konuşmanın yapısına bağlı olarak kullanma seçeneğiniz vardır. Halka uygun genel bir tartışma yapıyorsanız ve birileri sizden özel bir sohbet odasına katılmanızı istiyorsa, şüpheli olmalısınız.

Kendini güvende hissetmediğinde ne yapmalı?

İyi niyetli olmayan bir kişiye rastladığınızda, kendinizi korumak için yapabileceğiniz bazı şeyler var. Bunlardan bazıları şunlardır:

Kişiyi engelleyin : Yapmanız gereken ilk şey bu olmalı. Kullanmakta olduğunuz platform buna izin veriyorsa, kişiyi size ulaşamayacağı şekilde engelleyin.

Bu, çevrimiçi sohbet odaları hakkında bilmeniz gerekenler. Herkesin iyi niyetleri olmadığı için, insanlarla etkileşim biçiminize dikkat etmelisiniz. Sohbet Chat odalarında , asla kimseye güvenmemek.

Sohbet odasını terk edin: Bazen platform size birisini engelleme seçeneği sunmaz. Böyle bir durumda sadece oturumu kapatmalısınız. Platforma farklı bir kullanıcı adıyla veya tehdit eden kişiyle yüzleşmekten emin olduğunuzda geri dönebilirsiniz.

Sonuç

Sohbet ortamında iyi vakit geçirmek için arkadaş arıyorsanız, Aşk Sohbet Odaları online olarak kullanılacak heyecan verici isimleri bulmak için Kanal Yetkililerinden  Yardım alabilirsiniz.

Bir önceki yazımda « makalem var.
181 kez okundu yorum yok chat
ETİKETLER :


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?