logo
canlı sohbet

Chat Sitesinde Canlı Sohbet

Son zamanlarda hızla gelişen teknolojinin tüm dünyaya ödülü olan bilgisayarlar ve internet artık arkadaşlıkları da bu platformlara taşımıştır. Toplumsal medya üzerinden kurulan arkadaşlıklar eski zamanlara gore mahalle dostlıklarından, işyeri arkadaşlıklarından ve okul arkadaşlıklarından çok daha fazladır. Çünkü vakit kavramı web üzerinden edilmekte olan sohbet çeşitlerinde hiç kimse için önemli değildir. İyi bir sohbet ortamı yakalamak isteyen kişiler doksanlı yıllardan bu yana hayatımızda olan chat siteleri sayesinde artık aktif bir şekilde görüntülü, sesli ve yazışarak söyleşi edebilmektedir.

Sohbet Odaları

Canlı sohbet odaları kullanılarak edilen sohbet çeşitlerinde isteyen kişiler şehir seçimi yaparak, isteyen kişiler yaş seçimi yaparak isteyen kişiler ise mevzu seçimi yaparak oda seçimi yapabilirler. Konuşmayı başlatmak için internet sayfasında bulunan arkadaşlara ileti atarak Canlı sohbet etmek istediklerini belirtmeleri yeterlidir. Sohbete adım atmak istediklerinde sohbetleri istedikleri vakit tek kişilik istedikleri zaman ise grup halinde yapabilirler. Sohbet odalarında seçim kategoriye göre yapıldı ise saat anlaşması ve tanışılma sonrasında daha önceden tanışılan arkadaşlar ile de bu ortamda buluşmak mümkündür. şu demek oluyor ki isteyen kişiler Chat sitelerinde süre sınırı bulunmadan tek bir kişi ile de görüşme sağlayabilirler.

Sınırsız Canlı sohbet

Chat sitesi bağlantısı sadece tek bir nick ile kurulmaktadır. Kısaca hiçbir üyelik gerektirmeden chat sitelerine takma bir isim ile girilebilmektedir. Bu da sınırsız sayıda kişiye arkadaş ödül eden bir yöntemdir. Görüntülü konuşmak isteyenler için görüntülü sisteme bağlanılabileceği benzer biçimde, ilk tanışılan kişiler ile sadece metin bağlantısı oluşturmak zekice olur. Sınırsız chat sohbeti edebilmek için bu web sitelerinde bir takım kurallar bulunmaktadır. Site içinde kişi tanımadığı dostlar ile sohbet ederken mutlaka özel bilgilerini karşısındaki kişiyi tam olarak tanımadan paylaşmamalı ve bu konudaki ısrarlara hayır diyebilmelidir. Site içinde büyük harf kullanarak yazı yazmak bağırmak anlamına gelmektedir. Yeni tanışmış olduğu dostları ile kişi eğer sesli doğrusu bağırarak mevzuşmak istemiyorsa yazısını her vakit ufak harfler dahilinde tutmalı büyük harfleri yazışma esnasında kullanmamalıdır. Kibar ve seviyeli bir mevzuşma gerçekleştirmek isteyen kişiler argo ve küfürlü kelimeler kullanmaktan kaçınmalıdır.

Bir önceki yazımda « makalem var.
197 kez okundu yorum yok sohbet
ETİKETLER :


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?