logo
chat sitelerinde sohbet

Chat Sitelerinde Sohbet Yapmak

Günümüzde bazı kişilerin yalnızlık çektiği bilinmektedir. Bu kişilerin işlerinin yoğunluğu arkadaş edinmelerine ve olan arkadaşları ile vakit geçirmelerine fırsat tanımamaktadır. Bu nedenden dolayı doksanlı yıllardan beri ülkemizde kullanılmakta olan mynet sohbet arkadaşlık kuramadıkları için yalnızlık çeken insanların imdadına yetişmiştir. Chat üzerinden sohbet eden kişiler kendi yapılarına göre bir çok arkadaş bularak istedikleri tarzda sohbet oluşturabilmektedirler. Kullanılan tüm sohbet hattı çeşitlerine internete bağlı olan bilgisayar, tablet ve akıllı telefonlar ile isteyen kişiler katılabiliyor. Fakat site yöneticileri tarafından bu sitelere giriş yapan kişilerin site kurallarına uymaları isteniyor. Seviyeli sohbetin oluşturulabileceği bu ortamlarda isteyen kişiler hemcinsleri ile sohbet oluştururken isteyen kişiler karşı cinsten kişiler ile sohbet oluşturabiliyor. İsteğe bağlı olarak kişi seçmiş olduğu şehir odalarından yani Ankara sohbet odası, İstanbul sohbet odası, İzmir sohbet odası gibi seçenekleri kullanarak konuşmasını başlatabiliyor.

Seviyeli Sohbetin Adresi

Sohbet sitesi adminleri tarafından Chat odalarınım her zaman saygılı olması istenmektedir. Kesinlikle chat odaları kanallarında Küfürlü konuşmak arğo kelimeler kullanmak kabul görmemektedir. Bir çok kişi ırc sohbet sayesinde iyi arkadaşlıklar kurabilirken, bazıları için tekli arkadaşlık değil grup arkadaşlıkları çok daha cazip gelmektedir. Grup arkadaşlıkları kurmak için kişiler öncelikli olarak gruba kabul edilip edilmediklerini sorarak sohbete başlamaları gerekir. Sohbete başladıktan sonra grup olsun tekil olsun seviyeli sohbet etmek ve sohbet edilen kişinin bir insan olduğunu tasavvur etmek gereklidir. Site içinde siyasi tartışmalara girmek ve konuşmak istemediğini belirttiği halde kişilere mesaj göndermek sakıncalıdır. Yönetici tarafından bu kişilerin uyarı aldığı görülebilir.

Şehirler Arası Sohbet

Farklı şehirlerin kültürlerini yaşayan kişiler ile tanışarak sohbet etmek de yine chat üzerinden edilebilen sohbet çeşitlerinden birisidir. İstanbul’da yaşayan bir kişi seçmiş olduğu bir şehir üzerindeki chat ortamında bulunan bir arkadaş ile istediği süreçte sohbet edebilir. Chat sitesi üzerinden isteğe bağlı olarak görüntülü ve sesli sohbetler de edilebilmektedir. Sohbet eden kişilerin Sohbet Sitesi Seçimi Nasıl Yapılmalı? karşılıklı seçimlerine göre belirlenen sohbet saatlerinde daha sonra chat sitesine giriş yaptıktan sonra aynı kişiler ile tekrardan konuşulabilmektedir.

Bir önceki yazımda « makalem var.
219 kez okundu yorum yok chat
ETİKETLER :


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?