logo
Chat Sisteminde Kurallar

Chat Sisteminde Kurallar

Kişi duymak istemediği sözleri asla karşısındaki kişilere de söylememelidir. Bu söz aslında insanların yaşamları boyunca uymaları gereken kuralları belirleyen bir sözdür. Kavga çıkartmak, aksi hareketlerde davranmak ve insanlara hakarete varacak şekilde sözler etmek kişinin tanıdığı kişiler veya tanımadığı kişilerden kötü sözler işitmesine neden olmaktadır. İnternetin yaygın olarak günümüzde kullanılmaya başlaması artık arkadaşlıkları da internet ortamına taşımış bulunmaktadır. Bu nedenden dolayı arkadaşlıklar en fazla chat odaları üzerinden kurulmaktadır. Çoğu kişinin chat odalarını tercih etmelerindeki neden birebir görüşme sağlayabildiği bir çok arkadaşı bir arada bulmalarını sağlayabilmelerinden kaynaklanmaktadır. Canlı sohbetlerin edilebildiği bu ortamlarda sohbet nedir denildiğinde, bazı kişiler için güncel, bazı kişiler için grup sohbetleri, bazı kişiler için okul sohbetleri bazı kişiler için ise yalnızlığını giderme sohbetleri olarak açıklanabilir.

Saat Sınırı Olmaksızın Sohbet

İnternet ortamından sadece mobil chat yaparak Sohbet Sitelerinde Chat Yapmak maksadı; bu ortamlarda asıl yaşamda olduğu gibi, arkadaşlar ile görüşmenin bir saatinin olmamasıdır. Okul hayatı, iş hayatı veya ev yaşantısından yorulan kişiler gece geç saatlerde bir arkadaş ile muhabbet etme isteği hissettiklerinde çevrelerinde hiçbir arkadaşlarını bulamamaktadırlar. Bu da insanların internet üzerinden mobil chat odaları kullanarak muhabbet edecek kişilerin arayışına insanları sokmaktadır. Saat sınırı bulunmaksızın sohbet edebilecekleri chat ortamlarında isteyen kişiler hemcinsleri ile sohbet edebilirken isteyen kişiler ise karşı cinsten kişiler ile sohbet edebilmektedir. Chat sitesi üzerinden her saatte yapılan grup sohbetlerine de isteğe bağlı olarak dahil olmak mümkündür.

Her Yaştan Arkadaş İmkanı

Bazı kişiler için arkadaş kendisinden biraz yaşça büyük olmalıdır bazı kişiler için aynı yaşta arkadaşlar tercih edilir bazı kişiler için ise arkadaş dediğin kişinin yaşı kendisinden biraz küçük olmalıdır. Yaş ortalaması bina arkadaşlıklarında mahalle ve işyeri arkadaşlıklarında seçilemezken chat ortamlarında yaş aralıkları bulunan odalarda seçimler her zaman yaş seçimi yapılarak gerçekleştirilebilmektedir. Her kişinin kendi kafa yapısına göre arkadaş bulma imkanı gerçekleştirebileceği bu ortamlarda siteye giriş yaşı on sekiz olarak belirlenmekte ve bu yaş itibari ile her yaştan kişi sitede sohbet edebilmektedir.

Bir önceki yazımda « makalem var.
186 kez okundu yorum yok sohbet
ETİKETLER :


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?