logo
Cep Telefonundan Mobil Sohbet

Cep Telefonundan Mobil Sohbet

Tüm dünyada artık teknoloji her gün büyük değişimler yaparak gelişmeye başladı. Ülkemize de büyük bir faydası bulunan teknoloji bir çok çeşitte dijital haberleşme cihazlarını bizlerin kullanımına sundu. Yalnızlığı çok fazla sevmeyen ve sürekli olarak arkadaş arayışında olan kişiler artık mobil chat odaları kullanarak yalnızlıklarını giderebiliyor. Sohbet etmek insanlar için yemek yeme su içme gibi bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkıyor. Bir çok kişinin okul arkadaşları, işyeri arkadaşları mahalle arkadaşları olsa da bir kısım kişi ise zaman bulamamaktan veya çekingen olmasından dolayı arkadaşsız kalabiliyor. Tam da bu kişiler için sohbet yani chat ortamları oluşturulmuş sitelere giriş hem ücretsiz hem de üyeliksiz olarak sunuluyor.

Chat Nedir?

Chat nedir? sohbet nedir sorusuna yalnızlık çeken ve yalnızlığı hiç sevmeyen kişilerin internet üzerinden arkadaş arayışına girmeleri sonucunda görüntülü, sesli veya yazılı olarak farklı alanlardaki kişiler ile iletişime geçerek arkadaş edinmeleri diyebiliriz. Ücretsiz ve üyeliksiz olarak girilen Çevrimiçi Chat Sohbet siteleri üzerinde her çeşit sohbet yapılabilmektedir. Saat sınırlaması olmaksızın her saatte yapılan sohbetler sohbet Ankara sohbet İstanbul sohbet İzmir gibi şehir seçimleri ile de yapılabilmektedir. Şehir sohbetleri genellikle farklı kültürleri birleştirmek için açılmış kategorilerdir. Mesela bir kültürün başka bir şehir kültürüne nasıl uyum sağlayabileceği bu alanlardaki kişiler ile arkadaşlık kurarak izlenebilir.

Sanal Alemde Sohbet Arkadaşları

Yalnız insan destekçisiz ve kimsesiz insan demektir. Arkadaşı olmayan kişiler hem ruhsal hem de bedensel olarak kendilerini iyi hissetmezler. Bazıları için çok iyi arkadaşlıklar kurmak hemen hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir ise, bazıları için arkadaşlık kurmak oldukça zordur. Kişi kendi yapısına göre arkadaş bulamadığında aslında ne kadar çevresinde insan olsa da yine de yalnızdır. Bu da insanları teknolojinin gelişmesi ile birlikte sanal alemde iyi arkadaşlıklar arayarak bu kişiler ile birlikte iyi arkadaşlıklar kurmaya itmiştir. Çoğu kişi için bu sistem en iyi arkadaş bulma sistemlerinden birisidir. Farklı şehirlerden farklı ülkelerden kurulan arkadaşlıklar internet üzerinde devam edebileceği gibi, sanal alemden çıkartılarak gerçek dünyaya da dökülebilir

Bir önceki yazımda « makalem var.
192 kez okundu yorum yok sohbet
ETİKETLER :


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?